Главная страницаРегистрацияВход SITE LOGO
Суббота, 2024-04-27, 9:37 PM
Форма входа
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Dolores_Oriordan  
BaKu-LiVe |Баку - Прямая трансляция » Форум » Знаменитости » Azerin
Azerin
Dolores_OriordanDate: Вторник, 2006-11-21, 6:07 PM | Message # 1
A(II) Rh +
Group: Модераторы
2
Status: Offline
Azerinin oz dilinden :
Menim haqqimda

Men Baki sheherinde dogulub boyumushem. Chox sevdiyim valideynlerimin soylediyine gore musiqiye heves mende chox kichik yashlardan bashlayib. Hele 5 yashimda meni Azerbaycan Dovlet radiosunda ushaq verlishlerinden birine oxumaq uchun devet etmishdiler. Ve bu da menim gelecek heyatimin istiqametini teyin etdi. O zaman men emin oldum ki, musiqisiz yashaya bilmerem. Menim en xosh xatirelerim 9 il bir yerde chixish etdiyim "Cucelerim" ansambli ile baglidir. Bu ansambl ile birlikde menim C.Cahangirovun "Qarabag" mahnisini ifa etdiyim Heyder Eliyev adina Sarayla ilk tanishligim oldu. O anlari indiye qeder xatirlayiram - sehne arxasinda deqiqelerle davam eden heyecan, gur ishiqlar, 2000-lik zalin gurultulu alqishlari ve respublikanin merkezi konsert zalinin sehnesinde dayanmish balaca qiz. Sonralar hemin ansamblla biz bir chox sehnelerde - Moskvada, Leninqradda, Chelyabinskde, Ukraynada, Latviyada, Litvada, Gurcustanda chixish etdik, amma, ilk sehne heyecani menim qelbimde her zaman qalacaq. A.Shaiq adina 54No-li orta mektebde tehsil aldigim muddet erzinde men iki defe musiqi musabiqelerinin laureati oldum. Evvelce 1985-ci ilde Moskvada Umumdunya 12 gencler festivalinda, sonra ise 1986-ci ilde Gurcustanda, genc ifachilarin musiqi musabiqesinde. Mektebde oxudugum son illerde ise E. Cavanshirovun "Benovshe" xorunun terkibinde chixish etdim.
Tehsilimi basha vurduqdan ve bir illik hazirliqdan sonra, 1990-ci ilde men musiqi Akademiyasina, vokal kursuna daxil oldum. Orada gozel pedaqoq, professor, dosent E. Quliyevadan ders aldim. Ele hemin il men Bakida kechirilen mesuliyyetli bir musabiqede - "Odlar Yurdu" musabiqesinde ishtirak etdim ve yene laureat oldum.
Gucumu sinamaq uchun 1994-cu ilde Turkiyeye getdim. Orada 5 il erzinde ders kechdim, hemchinin muxtelif musiqi sehne ve meydanlarinda chixishlar etdim.
Dogma shehere qayitdiqdan sonra senet heyatimda chox ehemiyyetli bir hadisenin - ilk solo albomun hazirliqlarina bashladim. Bu albom 2001-ci ilde - menim Qazaxistanda diplomant kimi chixish etdiyim "Asiyanin Sesi" musabiqesinden sonra ishiq uzu gordu. Bu diskin, hemchinin 2004-cu ilde chixan diskimin repertuarina korifey senetkarlarimizin mahnilari, hemchinin xarici klassik musigi numuneleri daxil edilmishdir. Indi uchuncu albom uzerinde ishler gedir ve umid edirem ki, yaxinda o ishiq uzu gorecek.

En cox sevdiyim mugennilerden biri, estradamizda ozunemesus yeri var smile

Azerbaycanli qadin hec vaxt indiki zamani yashamir, hemishe oz geleceyinin kecmish zamanini yashayir...

Post edited by Dolores_Oriordan - Вторник, 2006-11-21, 6:16 PM

BECKDate: Четверг, 2006-11-23, 8:18 PM | Message # 2
Пользователь
Group: Banned
1
Status: Offline
chox gozel sesi var.
heddinden artiq beyenirem o mugennini.
insan olaraq da mence yaxshi insandir hele indiye qeder ekran qarshisinda sehv bir hereketini gormemishem.

Deyme Mene

BaKu-LiVe |Баку - Прямая трансляция » Форум » Знаменитости » Azerin
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Copyright MyCorp © 2006
Сделать бесплатный сайт с uCoz